Heinous crime at Belaya Krinitsa, Ukraine

Отвратительное преступление совершено в знаменитом старообрядческим селе Белая Криница на Украине.

Свещеносец Никольской старообрядческой церкви по имени Тарасий в течение длительного времени обкрадывал церкви и своих односельчан. Он воровал иконы и книги, не брезговал также хозяйственным инвентарем.

В дело оказался замешан старообрядческий священник о. Сергий Бобков. По сведениям из источника в правоохранительных органах Украины, задержанный свещеносец на допросе показал, что совершал свои преступления с ведома и даже благословения своего духовного — о. Сергия. Он показал также и местонахождение части похищенного, которое хранилось в доме упомянутого священника. В доме попа был проведен обыск и обнаружены не принадлежащие ему церковные предметы, иконы и книги. По последним сведениям данный священник отстранен от служения в Белой Кринице.

Однако имеются сведения, что друзья попа Сергия в окружении архиепископа Савватия пытаются замять расследование этого уголовного дела. Правоохранительные органы, напротив, намерены расследовать это гнусное дело до конца. К следствию подключилась даже Служба безопасности Украины. В Белую Криницу направляется комиссия экспертов, которые оценят ущерб от деятельности священника и его свещеносца.

Возможно, это дело рассмотрит ближайший совет Митрополии Московской и всея Руси.

Отзвуки этого ужасного и позорного для всего старообрядчества дела широко обсуждаются в украинской прессе. Вот, например, статья из газеты «Молодий Буковинець».

+++

12-02-2016, 10:14

Служитель храму обкрадав старообрядців у Білій Криниці

Днями в Білій Криниці Глибоцького району відбулися збори місцевих мешканців, які обурені тим, що тут із минулих літа та осені скоєно чимало крадіжок як зі старообрядницьких церков, так і з будинків прихожан. За підозрою у вчиненні цих злочинів затримано молодого чоловіка, який був священосцем та служителем храму Cвятого Миколая. Тобто мав ключі від усіх церков села, а, значить, і доступ до вівтаря.

Як розповів священик отець Сергій, підозрюваний з’явився у Білій Криниці шість років тому завдяки місцевому жителю. Підліток прислужував у церкві, доглядав за людьми похилого віку. Торік хлопець десь зник, а потім знову з’явився в Криниці. Розкаявся, казав, що хоче побачити старообрядницький монастир. Там прийняли хлопця тепло і з розумінням. Але в селян почали зникати ікони та церковні речі, які дісталися їм у спадщину від предків. З’ясувалося також, що затриманий є неосудним. Свідки, які були присутніми під час обшуку в підозрюваного, кажуть, що, крім краденого, у нього правоохоронці знайшли дві «золоті» картки одного з банків, планшет та дорогий мобільний телефон. Місцеві жителі не виключають, що підозрюваного хтось використовував для крадіжок із метою власного збагачення. Чи так це, має з’ясувати слідство.

Селяни також вимагали, аби була зроблена повна інвентаризація культурно-матеріальних цінностей всіх сільських храмів. Бо стало відомо, що із церкви зникли «Церковне око» та мінеї, а остання інвентаризація здійснювалась ще в 2001 році. Той же отець Сергій розповів вірянам, що пропажі цінностей розпочалися ще у 1970-х роках минулого століття: тоді наукова експедиція забрала із собою понад 100 одиниць цінних речей. А найбільша колекція білокриницьких раритетів знаходиться в Санкт-Петербурзі, у тамтешній бібліотеці Академії наук. Священик намагався повернути їх в Україну, але марно – потрібні зусилля державних структур. А ще отець Сергій вважає, що охорона таких історичних культових споруд має відбуватися не силами церковної громади, а правоохоронними органами.

Як повідомив Ілля Лопуляк, заступник голови Глибоцької РДА, незабаром буде створена спеціальна комісія в складі представників мінкультури, СБУ, поліції, регіональної влади та духовенства, яка й повинна оцінити ситуацію, що склалася в Білій Криниці, та виробити рекомендації для надійного збереження історичної церковної спадщини старообрядців на Буковині.

http://molbuk.ua/chernovtsy_news/106081-sluzhytel-khramu-obkradav-staroobryadciv-u-biliy-krynyci.html

Об авторе old believers

Old Believers and Old Ritualists Join us if you want to make our Old Believer and Old Rite Church pure! Paul, Max and all our faithful team
Запись опубликована в рубрике Old Believers, Ukraine с метками , , , . Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход / Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход / Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход / Изменить )

Google+ photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google+. Выход / Изменить )

Connecting to %s