Heinous crime at Belaya Krinitsa, Ukraine. Part 5

Продолжение журналистского расследования Петра Кобевко. Еще более интересная информация про о. Сергия и кражу икон. Приводятся (частично) материалы следствия и показания Тарасия о том, что о. Сергий знал о совершении им краж, а также результаты обыска у о. Сергия, когда у него был обнаружен пистолет, из которого, по его словам, любит стрелять его жена. Частично приводится список исчезнувших из церквей Белой Криницы икон и церковных реликвий. А также приводятся соображения о том, кто и почему в Москве хочет обелить о. Сергия.

Как видим, дело становится все хуже и хуже: не пресекли зло в зародыше, теперь в этот водоворот затягивает уже и Московскую митрополию и самого Московского митрополита. Последствия этого для РПСЦ на Украине могут быть совершенно непредсказуемы.

+++

У Білій Криниці вкрадено 77 старовинних ікон та книг

Вчора, 13:18 / Коментарів: 0
У Білій Криниці вкрадено 77 старовинних ікон та книг

У Білій Криниці вкрадено 77 старовинних ікон та книг
Тарасій на знімку праворуч

Тарасій прибув у село ще 6 років тому, коли йому виповнилося 16 років. Його хтось привіз зі Сторожинецького району. До того цей хлопець навчався у школі-інтернаті. Кажуть, що за ним тягнеться великий гріх і злочин. Та кару за нього він не поніс. Бо досі вважається неосудним.
Отець Сергій наблизив до себе Тарасія настільки, наскільки йому треба було. Але до своєї хати, де були малі діти та дружина, жити його не взяв. Поселив у будинок недалеко від церкви. Згодом Тарасія помітили у селі в чернечому одязі. Він мав можливість прислуговувати отцю Сергію у храмі Святого Миколая. Мав ключі від цього храму. Став священноносцем. Так прожив до минулого року.

В кінці літа люди помітили, що з будинків почали зникати цінні речі, старовинні ікони і книги. Невідомі злодії обкрадали хати там, де ніхто не жив чи недавно помер, або проживає у місті й до села навідується не часто. Люди почали підозрювати один одного. Обстановка в селі стала напруженою. Її ще й підігрівав отець Сергій. Дійшло до того, що село розкололося спочатку на три табори, а потім на два — тих, хто підтримував попа, і тих, хто його не підтримував. У часи, коли загострювалися бойові дії на Сході України, це загострення відчувалося й у Білій Криниці. Навіть дружині командира дивізіону розвідки з цього села на мобільний телефон надійшли СМС-погрози від одновірців з Черкаської області.

У Білій Криниці вкрадено 77 старовинних ікон та книг

отець Сергій

У Білій Криниці вкрадено 77 старовинних ікон та книг

У селі частішали крадіжки з хат. Керівники сільради Старий Вовчинець, куди входить і Біла Криниця, змушені були звернутися до правоохоронних органів. І ті швидко знайшли крадія. Ним виявився священноносець Тарасій. Коли поліція разом з депутатом та понятими запитали Тарасія чому він крав речі, той, не задумуючись, відповів: «Отець Сергій знав про це». Під час обшуку у хаті, де жив Тарасій, знайшли чимало речей, вкрадених у білокриничан.

А бензопила, викрадена з однієї з хат, знайшлася у Іллі — чоловіка, який працює у господі отця Сергія. Він родом із сусіднього села. Знайшли у нього також кілька старовинних книг, які, за його словами, він придбав у Тарасія за 20-30 гривень.

Розпочалося розслідування, здійснювалися обшуки. Дуже цікавими виявилися знахідки в домі отця Сергія. Поліція знайшла у нього пістолет. Поліцаї були шоковані: навіщо святому отцю зброя? Адже його повинен би Бог оберігати. Сергій пояснив, що пістолет він подарував матушці. Бо вона любить стріляти (?!).

У селі розповідають таку історію.

Одного дня отець Сергій іде вулицею зі старим чоловіком. Дорогу їм перебігає пес. Отець швиденько виймає з-під ряси пістолета й влучно вистрілює у пса. Пес заскавчав і втік попід паркани зализувати рану.

— Навіщо ви стріляєте у пса? — запитує чоловік.
— Каждий пьос должен знать свойо мєсто, — гордо відповів отець Сергій.

Тепер поліція пістолет у отця Сергія вилучила. Але досі не відповіла на справедливе питання: для чого священику зброя у селі? Де він її придбав?

Але повернімося до Тарасія та крадіжок ікон і книг у Білій Криниці. Коли хлопця запитували, звідки він знав, які та де ікони треба брати, Тарасій відповів, що з отцем Сергієм ходив до хат покійників. Відспівуючи їх, приглядався до стін та кутків. Побачивши цінну ікону, згодом забирав її звідти. Адже у хаті вже ніхто не жив.

У часи крадіжок люди почали запитувати у отця Сергія, чи, бува, не зникли ікони та книги з церков. Він не хотів відповідати.

Навіть тепер, коли до Білої Криниці приїхав архієпископ всія України Савватій зі священиками-старообрядцями, отець Сергій навідріз відмовився відповідати за майно, ікони і книги. Хоча уже більше 15 років він служить тут і користується усім цим. І саме стільки тут не проводилася ревізія. Згідно зі статутом, священик повинен нести відповідальність за майно церков і Собору.

У Білій Криниці вкрадено 77 старовинних ікон та книг
У Білій Криниці вкрадено 77 старовинних ікон та книг

Священики- старообрядці у Білій Криниці. Другий справа — архієпископ Київський та всія України Савватій.

На щастя, влада цими днями повернулася обличчям до проблем Білої Криниці. І за розпорядженням голови Глибоцької РДА була створена комісія (робоча група). З 10 по 11 лютого ц. р. проводився візуальний опис культурних цінностей трьох церков — Св. Миколая, Козьми і Дем`яна та Свято-Успенського Собору. Їх порівнювали з останніми актами опису майна, складеними ще 5 липня 2001 року. І відразу виявили нестачу 77 найменувань. Найбільше цінностей та ікон відсутні у церкві Козьми і Дем`яна — півсотні. З них нема 47, а 5 записані у інших списках. Зокрема:

1. Пр. Богородиця у срібному окладі — відсутня
2. Чотиричастинна: Покров, Усікновіння, Пр. Богородиця, М. Чудотворець — відсутня
3. Успіння Миколи Чудотворця — відсутня
4. Покров у мідному окладі — відсутня
5. Ілля Пророк – відсутня
6. Пом’якшення злих сердець – відсутня
7. Федоровська Пр. Богородиця – відсутня
8. Ілля Пророк – відсутня
9. Образ «Господа з небес, хваліть його вишніх» — відсутній
10. Різдво Ісуса Христа – відсутня
11. Зняття Ісуса Христа з хреста — відсутня
12. Чудотворці – відсутня
13. Пр. Богородиця у срібнім окладі з коштовними каменями — відсутня
14. Різдво Богородиці-2 — відсутня
15. Введення-2 — відсутня
16. Воздвиження-2 — відсутня
17. Благовіщеня-2 — відсутня
18. Різдво Ісуса Христа-2 — відсутня
19. Стрітення-2 — відсутня
20. Хрещення-2 — відсутня
21. Вознесіння-2 — відсутня
22. Вхід Господа в Єрусалим-2 — відсутня
23. Преображення-2 — відсутня
24. Трійця — відсутня
25. Успіння-2 — відсутня
26. Воскресіння Христове-2 — відсутня
27. Зійдення Святого духа — відсутня
28. Пр. Богородиця «Всім скорботним радість» в мідному окладі — відсутня
29. Ікона в окладі з металу мідного кольору: препод. Феодосія, Григорій Богослов, св. муч. Кузьма і св. муч. Даміана — відсутня
30. Господь Вседержитель у куполі — відсутня
31. Господь Вседержитель у срібному окладі — відсутня
32. Пристрасті Христові — відсутня
33. Господь Саваоф — відсутня
34. Св. великомученик Дмитрій — відсутня
35. Хрест напрестольний дерев`яний — відсутній
36. Підсвічник 5 шт. — відсутні
37. Підсвічники 3 шт. — відсутні
38. Ангел, вказаний у додатковому списку №2 під №1 «Ангел Господній», зберігається у церкві Св. Миколи
39. Пр. Богородиця «Пошук загиблих душ» — вказана в додатковому списку №2 під №8
40. Знамення Пр. Богородиці — вказана у додатковому списку №2 під №5
41. Успіння Іоанна Предтечі — вказана у списку №3 під №50 під назвою «Успіння глави І. Хрестителя» та зберігається в Успенському Соборі
42. Жезл (берло) — вказаний у списку №2 під №6, зберігається у церкві Св. Миколая

Списки інших ікон та цінностей, зниклих з церков та Собору в Білій Криниці, ми подамо у наступному числі «Часу».

Наразі тільки зауважимо, що архієпископ Київський і всія України Савватій на зборах, які відбулися у Білій Криниці 1 березня, оголосив, що отець Сергій не правитиме службу Божу в селі до кінця розслідування. А всі пасторські обов’язки на цей час покладено на отця Володимира Свєтлогорського. Деякий час служитимуть тут священики отець Іван та отець Євгеній з сіл Грубна та Білоусівка Сокрянського району. Навіть за цих умов, незважаючи на те, що громада на зборах говорила про зловживання отця Сергія, його повністю таки не відсторонили від служби у церквах. Архієпископ Савватій послав його на службу до Кам`янця-Подільського та до Черкас.

Складається враження, що священики та їхній предводитель бояться або у якійсь залежності перебувають від громадянина Росії Сергія Бобкова.

Виходячи зі здобутої інформації про те, що брат дружини Бобкова у Московській Митрополії займає високу посаду серед старообрядницьких ієрархів, така залежність може бути виправданою. Тим паче, що цей родич особливо наближений до Митрополита Московського і всієї Русі Корнелія (Титова).
Також на зборах у селі одна жінка зі страхом емоційно говорила, що отець Сергій погрожував її вбити.

А ще у Білій Криниці ходять чутки про сплановану диверсійну операцію, у ході якої можуть бути підірвані дві церкви і Собор Успіння Богородиці. Під час війни Росії з Україною на Донбасі ймовірність здійснення такої диверсії є високою — до неї можуть вдатися, «аби добро не залишалося чужинцям». Тому вникає закономірне питання: хто чужинець в Україні — отець Сергій, російський громадянин чи громадяни України, жителі села Біла Криниця Глибоцького району Чернівецької області?..

 

Реклама

Об авторе old believers

Old Believers and Old Ritualists Join us if you want to make our Old Believer and Old Rite Church pure! Paul, Max and all our faithful team
Запись опубликована в рубрике Old Believers, Ukraine с метками , , , . Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Один комментарий на «Heinous crime at Belaya Krinitsa, Ukraine. Part 5»

  1. Аноним:

    Господи,прости этих клеветников,которые дают такую лживую информацию и тех кощунов и безбожников,что опубликовывают эту клевету! Ой не удивляйтесь,что беды будут у вас! Господь поругаем не бывает! Аминь!

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google+ photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google+. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

w

Connecting to %s